KARANLIK ODA EĞİTİMLERİ

Yıl boyunca iki aşamada gerçekleşen eğitimlerde karanlık odanın sırlarını öğreniyoruz. İlk aşamada çektiğimiz siyah beyaz filmleri yıkayabiliyor, baskıya ve taramaya hazır hale getirebiliyoruz. Yıkadığımız filmleri tarayıp dijital ortama aktarabiliyor, dijitalle işim olmaz diyenlerle de baskılarını alabiliyoruz. Tüm bu süreçleri kusursuz bir şekilde gerçekleştirmek için nelere dikkat etmemiz gerektiğini konuşuyoruz. İkinci aşamada ise photoshop’un temellerini oluşturan karanlık odada neler yapabileceğimizi keşfediyoruz. Deneysel yöntemlerle ufkumuzu açıyoruz.

Karanlık odamız tabiki sadece eğitim haftalarında açık değil. Yıl içerisinde dilediğiniz her zaman karanlık oda sorumlusuyla iletişime geçmek şartıyla karanlık odamızı ücretsiz bir şekilde kullanabilir, kulübün ve okulun sağladığı tüm imkanları çekinmeden kullanabilirsiniz. Sizlerle karanlık odamızı paylaşmaktan mutluluk duyacağımızdan emin olabilirsiniz!

ATÖLYELER

Fotoğrafın belgesel, kurgu ve benzeri disiplinleri vardır. Bunlardan kendimize en uygun olanı ise seminerler ve geziler sayesinde bulmaya çalışıyoruz. Bulduğumuzu düşündüğünüz alanda ilerlemeniz için en büyük yardımcı atölye çalışmalarımızdır.

Bir teknik üzerine veya bir ilham, bir kavram üzerine gerçeleştirilen atölyelerle ufkumuzu farklı yönlerde geliştirebiliyoruz. Sıcak bir paylaşım ortamının oluştuğu çok sayıda oturumlarla oluşan fikirleri somutlaştırıyoruz. Tüm bu sürecin sonunda ise tamamladığımız projelerimizi insanlarla paylaşmak amacıyla sergiler düzenliyoruz.

PAZAR GEZİLERİ

Cuma söyleşilerinin ardından, eğitimlerde ve söyleşilerde duyduklarımızı pratiğe dönüştürmek için fotoğraf çekmek gerekiyor. Takip eden pazar günleri ise vaktimizin büyük çoğunluğunu geçirdiğimiz şehrin nispeten daha az uğradığımız noktalarına ulaşıyoruz. Bu güzel şehrin bize gösterdikleriyle ve tatlı ışığıyla teorideki bilgilerimizi pratiğe dönüştürüyoruz. Arnavutköy’den Fener-Balat’a, Garipçe’den Galata’ya semtler, insanlar, tarihin tozlu sokakları, günün aydınlık caddeleri bir araya geliyor!